2024 GNCC Arena Club Championship Draw and Teams
Click on the draw to download PDF version.
Click on your team name in the list below the draw to view your path to the finals...
Click on your team name in the list below to view your path to the finals...
Team | Skip | Vice | Second | Lead | Fifth (if applicable) |
---|---|---|---|---|---|
Blackstone Valley 1 (White) | Ken White | Darcy Shave | Kellan Shave | Lori Takalo | |
Blackstone Valley 2 (DeLisle) | Dorsan DeLisle | Jordan Hurley | Mike McKay | Kirk Thomas | |
Colonial 1 (Maley) | Madison Maley | Chris clancy | Steve McMillan | Rob Duncan | |
Colonial 2 (Wright) | Dillon Wright | Alison O'Connor | Nic Smits | Molly Cain | |
Diamond State 1 (Donovan) | Dewey Donovan | Mike Vild | Alex Zimmerman | Phil Wilcox | |
Diamond State 2 (Grillo) | John Grillo | Anna Grillo | Jim Zoladz | Dave Yeager | |
Jersey Pinelands (Frizzle) | Shawn Frizzle | Mary Alice Cleve | Jeff Cleve | Andy Gliddon | |
Long Island 1 (Harmon) | Elizabeth Harmon | Neil Brown | Jordan Krais | Michael Trabold | |
Long Island 2 (Wisbauer) | Keith Wisbauer | Frank Buquicchio | Howie Kunzinger | Sasha Kunzinger | |
Nittany Valley 1 (Lachendro) | Mark Lachendro | Matt Coleman | Ron Lutz | Jason Moran | |
North End 1 (Featherston) | Joseph Featherston | Anthony Viego | Nicholas Sarkis | James Talmage | |
North End 2 (Pettigrew) | Joel Pettigrew | Scott Cleve | Bill Lamberson | Nimmi Cleve | |
Ocean State 1 (Ribeiro) | Seth Ribeiro | Jamie Kent | Jordan Maddock | Keri Saccoia-Beggs | |
Ocean State 2 (Rosler) | Dave Rosler | Dylan Bukaweski | Kyle Averill | Leanne Hallam | |
Ocean State 3 (Ervin) | Kathy Ervin | Mike Morin | Jayden Thai | Brian Austin | |
Oklahoma 1 (Romero) | Alejandro Romero | Dan Matthew | Nick Mertes | Trista Matthew | |
Oklahoma 2 (Claxton) | Matt Claxton | Mark Ngo | Heather Claxton | Megan Moore | |
Orlando (Morrison) | Bill Morrison | Travis Haugh | Monica Kolb | Tom Walczyk | |
Pawcatuck River 1 (Frechette) | Donald Frechette | Mike Corcoran | Justin Pearce | Dave Richotte | |
Pawcatuck River 2 (Taylor) | Howard Taylor | Greg Waterman | Anastasia Taylor | Kathy Gehring | |
Plymouth Rocks 1 (Shagoury) | Andrew Shagoury | Stanley Freeman | Michael Abraham | Steven Ripkey | |
Plymouth Rocks 2 (Heffner) | Link Heffner | Bob Chandler | Patty Heffner | Mark Ellis | |
Rail City 1 (Scanlan) | Shannon Scanlan | Scott Noel | Jon Christoff | Patrick Baney | |
Rail City 2 (Murgo) | Joe Murgo | Kurt Rodland | Mara Murgo | Doug Merritts | |
Rocket City 1 (Stewart) | Shane Stewart | Andy Spear | Sarah Spear | Elizabeth Tanner | |
Rocket City 2 (Russ) | Brice Russ | Ben Estes | Bear Marples | Kevin Rodriguez | |
Rutland Rocks 1 (Mooney) | Dean Mooney | Linda Mercier | Tristan MacGregor-Stewart | Amanda Bogertman | |
Rutland Rocks 2 (Crossman) | David Crossman | Diane Poulet | Betsey Walton | Andrea Coppola | |
South Shore 1 (Quinn) | Jamie Quinn | Kieran Chapman | LeRoy Woodman | Mary Beth Cordeiro | |
South Shore 2 (Zuber) | James Zuber | Caitlin Zuber | Jim Chaplin | Dee Chaplin | |
Upper Valley 1 (Blessing) | Nancy Blessing | Tracy Frazee | Kristi Collins | Lindsey Jackson | Robert Cooper |
Woodstock / Plymouth (Flanders) | Jay Flanders | Dave Gyger | Chris Miller | Paula Flanders |
Special thanks for their support in making this event possible:
|